Comfort

Charakterystyka obiektów opatrzonych certyfikatem SPA QUALITY STANDARD poziom COMFORT.

Podstawowym kryterium postawionym wszystkim obiektom posiadającym certyfikat COMFORT jest spełnianie w zakresie usług hotelarskich większości wymagań dla pensjonatu czterogwiazdkowego, gwarantujących świadczenie tych usług na odpowiednio wysokim poziomie. Wysoki poziom musi prezentować także obsługa obiektu. Wszystkich pracowników cechuje zadbany wygląd, staranny ubiór, profesjonalizm i nienaganne zachowanie. Gość przekonuje się o tym jeszcze przed przyjazdem do obiektu, podczas ustalania szczegółów rezerwacji. Recepcjonista doskonale zna ofertę usług SPA świadczonych w obiekcie i już podczas rezerwacji pobytu dokona dla Państwa wstępnego zapisu na zabiegi.

Korytarze hotelowe jak i same pokoje są czyste i zadbane. W łazience znajdą Państwo wszystkie podstawowe kosmetyki. W pokoju również dostępne są materiały i foldery dotyczące usług SPA świadczonych w obiekcie.

Usługi gastronomiczne świadczone są na odpowiednio wysokim poziomie. Poza restauracją obiekt posiada bar i kawiarnię. Przeważnie do restauracja można wejść w szlafroku. Wyraźnie zaznaczone są potrawy sporządzone zgodnie z duchem Wellness powstające w oparciu o świeże produkty.

Do Państwa dyspozycji są zewnętrzne obiekty rekreacyjne, znajdujące się na terenie obiektu (boisko, kort, itp.), a także zacieniony taras z leżakami. Wolny czas możecie Państwo spędzać na wędrówkach po okolicy lub korzystając z oferty imprez kulturalnych.

Część SPA & Wellness obiektu musi sprostać znacznie ostrzejszym wymaganiom niż część hotelowa. Przede wszystkim pomieszczenia, w których wykonuje się zabiegi muszą znajdować się w tym samym budynku co przynajmniej połowa pokoi, a dojście do nich musi być czytelnie oznakowane. Po wejściu do SPA zajmie się Państwem recepcjonistka, która udzieli wszelkich informacji na temat świadczonych usług. Zarówno recepcja jak i wszystkie pomieszczenia części SPA cechuje spójna koncepcja dekoracyjna, kojarząca się z ideą Wellness. Pobyt w SPA uprzyjemnia odpowiedni klimat: temperatura i wilgotność, a także światło o regulowanym natężeniu, z możliwością wyeliminowania światła słonecznego.

Do korzystających ze SPA nie docierają żadne nieprzyjemne dźwięki ani zapachy. Cześć mokra obowiązkowo obejmuje otoczony basen, którego rozmiary umożliwiają pływanie. Temperatura wody jest stale kontrolowana przez pracowników i utrzymywana na poziomie adekwatnym do przeznaczenia basenu (pływacki, schładzający, jacuzzi).

Ważnym elementem części mokrej jest bezpieczeństwo korzystających. Doglądane przez pracowników SPA i ratowników.

Cześć sucha obejmuje kilka gabinetów oferujących zabiegi kosmetyczne oraz solarium. Wszystkie urządzenia są sterylnie czyszczone po każdym użyciu i posiadają wszelkie wymagane atesty.

Poza częścią mokra i kosmetyczną SPA w obiekcie znajduje się także odpowiednio wyposażona siłownia lub sala do ćwiczeń. Przynajmniej co drugi dzień odbywają się zajęcia ruchowe z instruktorem, który sprawuje opiekę nad ćwiczącymi.

Obiekt musi angażować się w aktywne działania na rzecz ochrony środowiska oraz stosować politykę antynikotynową. Całość przestrzeni publicznych w obiekcie jest wolna od dymu.